Lidi to musíte vidět......

9. červenec 2016 | 07.44 | rubrika: Současný team

                       Skláním svou hlavu před těmito fotografiemi

unspecified

https://www.dropbox.com/sh/fa5rkbkucplm5rm/AADYwGiDc46TOaFPFWVOn6u7a?dl=0

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1.5 (2x)

Premiéra v Pardubicích 28.5.2016

25. květen 2016 | 09.41 | rubrika: Současný team

V práci vojenští stíhači, o víkendu akrobatická esa

Vojenští piloti Jan Tvrdík a Stanislav Čejka si na nedostatek adrenalinu stěžovat nemohou. V pracovní době trénují vzdušné souboje se stíhačkou gripen a bitevníkem L-159.

Vojenští piloti Jan Tvrdík (vlevo) a Stanislav Čejka před akrobatickým letounem XA 42.

O víkendech a dovolených zamávají v Čáslavi svým tryskáčům a vyrazí do Jaroměře na místní malé letiště, kde v nenápadném hangáru na ně čekají akrobatické letouny ze slavné akrobatické stáje Red Bull Flying Bulls.Nad vesnicemi v okolí Hradce Králové pak trénují přemety, vývraty, volné pády, lety na zádech a všechny ty neuvěřitelné eskapády, z kterých bolí za krkem všechny diváky leteckých show.

Nadporučík Čejka létá v armádě od roku 2003, čtyři roky je pilotem gripenu a skupinovou akrobacii dělá už více než tři roky. Po odchodu světoznámé letecké akrobatky Radky Máchové – která ve svých 67 letech začala létat s historickými letouny – celou skupinu vede.

Bezpečnější než jízda autem

Létání zcela propadl. "Nevím, jestli můžu říci, že je to droga, ale pokud bych měl o létání přijít, tak by mi to moc chybělo," svěřil se Právu Čejka.Sladit létání v armádě a na leteckých akcích podle něj jde. "Armáda je náš zaměstnavatel, má přednost, a proto jí vycházíme vstříc. Na akrobacii máme víkendy a dovolené," poznamenal.

Jejich nadřízení se podle něj nemusí bát, že by při provozování svého koníčku přišli k úhoně. "Ač to vypadá nebezpečně, jízda v autě je mnohem náchylnější ke zranění než akrobatické létání," řekl Čejka. Dodal, že každé nové číslo nacvičují pomalu a postupně, aby každý ve skupině věděl, co má dělat, a neohrozil ostatní.

Úžasné je, že mohu létat se světovou akrobatickou skupinou a nemusím za to platitpilot Jan Tvrdík

Tvrdík je ve skupinové akrobacii začátečníkem. Dříve létal sólovou akrobacii. Když ale loni Máchová a její kolegové Jiří Saller – ten ve svých 64 letech přesedlal na čmeláka a práškuje pole – a Jiří Vepřek odešli a hrozil rozpad skupiny, tak Čejka vzpomněl na kolegu ve vojenské kombinéze.

Tvrdík je nadšený, že se dostal mezi světovou špičku. "Úžasné je, že mohu létat se světovou akrobatickou skupinou a nemusím za to platit," pochlubil se. V armádě létá od roku 2006, dva roky s L-159. Vojenská praxe mu pomohla rychle se naučit všem akrobatickým kouskům a letos již bude s ostatními předvádět své umění nad hlavami diváků.


Jan Tvrdík je ve skupinové akrobacii začátečníkem.

"Kromě létání na zádech, jsem všechny akrobatické prvky znal z armády, a proto jsem měl výhodu a mohl jsem vše zvládnout velmi rychle," řekl Tvrdík.

Podle Čejky si při akrobacii užijí víc létání, protože při řízení vojenských tryskáčů jde hlavně o vojenské úkoly, při jejichž plnění se navíc často může spolehnout na autopilota. "Technika pilotáže jde stranou a člověk se musí zabývat vojenským úkolem. Musím se soustředit na protivníky nebo vyhledávat cíle na zemi," podotkl Čejka.

Čtveřici doplňuje ještě Jan Rudzinskyj a Miroslav Krejčí. Skupina Flying Bulls létala dříve na českých letounech Zlín-50, nedávno přešla na německé stroje XA 42.

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Když fotí profíík.....

9. duben 2016 | 08.19 | rubrika: Současný team

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

A sezóna může začít......

1. duben 2016 | 07.04 | rubrika: Současný team

Piloti na obloze předvedli manévr jak z Top Gunu

Tom Cruise udělal onen prvek slavným, česká letka Flying Bulls ho vylepšila na úžasnou záležitost.

6666666

red-bull-flying-bulls-akrobati

222222222

red-bull-flying-bulls-top-gun-

Výsledky unikátního focení s fotografem Danem Vojtěchem. Posuďte sami... Skvělý

http://www.redbull.com/cz/cs/stories/1331785932525/flying-bulls-akrobacie-zrcadlovy-let-dan-vojtech

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 2 (1x)

Trénink skupiny 26.2.2016

26. únor 2016 | 21.35 | rubrika: Současný team

20160226_150732

přepni na kvalitu HD 1080

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Začala sezona 2012

9. květen 2012 | 14.02 | rubrika: Současný team

V pondělí 12.5. jsem se byl podívat na tréninku skupiny Flying Bulls.Mno - už při příjezdu na letiště v Jaroměři jsem viděl,že skupina je ve vzduchu ,ale jenom ve třech.Projev té trojice byl takový jiný ,než jsem normálně zvyklý a když jsem přijel k hangáru tak mi to došlo.Před hangárem stáli matadoři skupiny Jiří Saller,Miroslav Krejčí a Jiří Vepřek a vzhlíželi do nebe ,kde  vodila náhradníky skupiny Radka Máchová.......ale šlo jim to dobře.....Po přistání Radky Máchové a trénujících do skupiny nahradníků - pilotů Čejky a Rudzinského odstartovala "originál"skupina k tréninku.No opřel jsem se o hangár a sledoval produkci,ze které přidávám pár videí - ALE!! takovou třešničku na dortu jsem prošvihl protože jsem se lekl a jak se říká ztuhnul jsem .To když se znenadání vynořil těsně nad stromy Jiří Saller ,"líznul"hangár a vzal to v "nožáku" metr nad trávou přes celé letiště  a ze zatáčky "sedl! a zastavil až v hangáru......

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 0.00 (0x)

Tak tohle stojí za pokoukání.........

9. březen 2009 | 20.05 | rubrika: Současný team

Demo  snímek skupiny The Flying Bulls Aerobatics Team

žádné komentáře | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 3 (2x)

Sestava skupiny....

10. leden 2009 | 22.49 | rubrika: Současný team

333

Maximální disciplína, koncentrace, důvěra a schopnost týmové práce jsou základní předpoklady úspěchu skupiny Flying Bulls Aerobatics Team. Čtyři piloti, často označováni jako "vzdušní akrobaté", splynou při svých leteckých vystoupeních v jednotný celek.
Skupina se skládá ze vynikajících a mezinárodně renomovaných pilotů. Ing.Radka Máchova,  Jiří Saller, ing.Jiří Vepřek a ing. Miroslav Krejčí dohromady nalétali již více než 35000 letových hodin. Od srpna 2002 máme v týmu novou členku – Radku Máchovou. Po dlouhém tréninku převzala pozici lídra. Jiří Tlustý je nám se svými dlouholetými zkušenostmi a znalostmi samozřejmě i nadále k dispozici a poskytne nám svou podporu v choreografii a v sestavování nových leteckých figur a elementů ve formacích. Muži přijali Radku do týmu s velkou radostí a podporují "lady" s obrovským nadšením. Za technický stav letadel a tím i za bezpečnost týmu zodpovídá ve velké míře mechanik týmu Miloš Šprenar. Doprovází skupinu při každé aeroshow, aby letadla řádně připravil na vystoupení a okamžitě odstranil případné technické problémy. Neustále na cestách v záležitostech skupiny je její manažer ing. Martin Nepovim, který má kromě obchodní stránky na starost také přípravné činnosti při účasti týmu na leteckých show.
 

foto :Jaroslav Lobaz

DSC_0271

ing. Radka Máchová - vedoucí pilot  skupiny

Datum narození: 14.01.1949
vdaná, 2 synové
 Absolvovala Vysokou školu dopravní v Praze, specializaci letectví a letecká doprava, kde v roce 1971 získala pilotní licenci a v roce 1976 začala s leteckou akrobacií. Několik let byla s Jiřím Sallerem členkou Československého národního družstva letecké akrobacie. Ve své profesi managera letecké dopravy získala zkušenosti   provozem letadel a to jak dopravních, tak tkz. Business a s řízením letecké společnosti.
Od roku 2001 trénuje spolu s týmem Flying Bulls Aerobatic Team a koncem roku 2002 převzala po Jiřím Tlustém pozici vedoucího skupiny - lídra.. Tým si ji cení jako zkušenou a jistou pilotku.
Spolu s Miroslavem Krejčím  létá v zrcadlovém letu přemet a Appache Roll.

Zájmy: fotografování, potápění, lyžování a cestování. Má ráda veškerou dobrou hudbu.

334

Jiří "Sally" Saller - ve skupině létá na levém křídle

Datum narození: 17.9. 1952, ženatý, 2 dcery

Narozen v den letectva na letišti v Hradci Králové, nemohl se stát ničím jiným než pilotem. S nalétanými více jak 6450 hodinami, z čehož tvoří více než polovinu akrobatické lety, patří Jiří k jedněm z nejzkušenějších akrobatických pilotů na světě. Byl dlouholetým členem československého národního družstva letecké akrobacie. Je mistrem Evropy družstev z roku 1985 a získal 3. místo v hodnocení jednotlivců. Jiří létá od roku 1990 levé křídlo a  "provádí válení sudů" kolem letadel v zrcadlovém letu ( Appache Roll) a spolu s Miroslavem Krejčím vstřícný let.
Svůj volný čas tráví nejraději na chatě, v překrásné přírodě, daleko od hluku a hektiky a letadel...

DSC_0251

ing. Miroslav Krejčí - ve skupině létá na pravém křídle
 

Datum narození:8.3.1956
svobodný!

Miroslav je absolventem Českého vysokého učení technického – obor kybernetika. Je počítačovým expertem se specializací na letové simulátory. Je leteckým instruktorem s oprávněním ke zkušebním letům a byl rovněž členem Českého národního družstva v přesném létání. Jako zalétávací pilot se podílí na vývoji nových letadel kategorie UL (Microlight), S více jak 2700 letovými hodinami je zkušeným členem týmu od r. 1997. Létá na pozici pravé křídlo. Spolu s Radkou Máchovou létá zrcadlový let – přemet a Appache Roll a spolu s Jiřím Sallerem vstřícný let.
Má rád všechno, co souvisí s létáním a letectvím.

DSC_0279

ing. Jiří Vepřek - ve skupině létá na pozici slot
 

Datum narození: 13.12. 1959 ,
Ženatý, dvě děti - dcera a syn

Jiří je absolventem Českého Vysokého učení technického v Praze - obor strojírenství. Pracuje jako jednatel firmy na výrobu zakázkových strojů svýstižným názvem SKV elektronika a mechanika. Je leteckým instruktorem na motorových letounech i na větroních, stavitelem dvou ultralehkých letadel. Spolu se svojí ženou Janou tvoří skutečnou leteckou rodinu. Jana je Mistr Světa z r. 2005 v plachtění ve standardní třídě a několikanásobná mistryně republiky, syn Jan je rovněž propadl letectví a je držitelem pilotní licence na větroně. Rovněž má zkušenosti se sólovou leteckou akrobacii, kdy byl členem českého národního družstva a juniorským mistrem republiky. S více jak 1450 letovými hodinami se po náročném výcviku stal koncem roku 2006 členem týmu. Létá na pozici slot. Ve volném čase se věnuje leteckému modelářství - létání s RC modely a dobře, cyklistice, tenisu a jako obyvatel podhůří i sjezdovému i běžeckému lyžování.

DSC_0311


Miloš Špreňar - ve skupině zastává funkci mechanika

Datum narození: 21.9.1955, pyšný otec jedné dcery

Miloš dlouholetým a velmi ceněným hlavním mechanikem týmu. Kromě toho je testovací pilot a letecký učitel na ultralehkých letadlech. Jako by toho nebylo dost, je také zodpovědný za opravy a přezkušování letadlových motorů Rotax. Miloš je náš expert přes techniku, který se svou dlouholetou zkušeností a perfekcionismem umožňuje bezpečný a beznehodový provoz letadel týmu. K jeho zalibám patří vedle techniky také krásné ženy, příroda a turistika.

IMG_0012

Martin Nepovim - manažer skupiny


Datum narození: 15.9.1967, ženatý, 2 děti (dcera a syn)

Vystudoval obor výroba letadel a vlastní firmu Airtrade. Od roku 1990 je manažerem týmu. Zodpovídá za celou obchodní agendu a veškeré "papírování" před a po vystoupeních skupiny na aeroshow. Sám je vynikajícím pilotem, který létá na všem od ultralehkých letounů až po dvoumotorová letadla a samozřejmě ovládá také akrobatické létání. Zájmy: všechno, co má motor (vyjímka: domácí a kuchyňské přístroje apod.) a dlouhé vycházky se svým psem.

 

komentáře (2) | přidat komentář | hodnocení: 1 · 2 · 3 · 4 · 5 | 1.95 (19x)